Genç Yetenekler ve Güven

Ferhat Ünlükal
1 min readMar 19

--

Yetenekleri çekmekte güçlük mü çekiyorsunuz? Artık gençlerin gündemlerinin içerisine girmek gerçekten zor. Bu nedenle hackathon’lar onların ilgisini çekmeye daha fazla yardımcı oluyor.

Kurumlara olan güvenin arttırılması ve yakınlığın sağlanması için, yeni genç yeteneklerinizin ilgisini çekmeniz onlar için mükemmel staj programları veya hackathonlar hazırlamanız gerekebilir.

Yeteneklerin içinize çekilmemesindeki en büyük konu güven eksiklikleridir. Güvensizlik bir kurumun içerisindeki en büyük yıkıcı etkidir. Çünkü ana taşıyıcı kolonların zedelenmesine yol açar ve bir süre sonra oluşacak depremlerde ana taşıyıcılar dayanamadığı için, yıkım başlar.

Hackathonlar veya staj programları, uygulamalı problemler çözme yöntemleri ile yeni nesli çekmek ve onları gerçek hayat ile birleştirmek en akılcı yöntemdir.

Bu programlar, en zor soruların cevabını yenilikçi ve girişimci yollar ile bulunmasını sağlar. Böylece yeni yeteneklerde aşinalık ve güveni arttırırsınız.

Gençlerin sağladığı sınırsız yaratıcılık, riske giren, hata yapan, hatalardan öğrenen yetenekler, yenilikçiliğin parçası olurlar.

Yeni dünya düzenindeki zorlu problemlerimizi gençler ile çözeceğiz ve onlara imkan sunan programlar, kurumların gençlik iksiri olacak ve yeniden bu alanda güven inşa edebilecekler. Bir çok zorluk, yeni girişimciler ile çözülebilecektir.

Ülkelerin ve kurumların gelişimi için, genç yetenekleri, girişimci olarak yetiştirmeli ve zorlu problemleri onların enerjisi ile buluşturarak, dünyayı daha güzel bir yer haline getirmeliyiz.

--

--