Yazarım

Ferhat Ünlükal
2 min readMar 19

--

Yaklaşık 2.5 sene önce, kasam gitti yazarım demişim. Ondan beri de yazmaya çalışıyorum.

Girişimci olmanın bir yönüde yazmaktan, hikaye anlatmaktan geçtiği için, bende girişimci hikayesinden destek almak istedim. Girişimci kafasını anlatmaya çalıştım hikayelerimde.

Kendi romanımı ve hikayelerimi yaratıp, sonrada insanlara satmaya çalışıyorum. Fikirler kendime ait. Eğrisi, doğrusu ile yazmaya çalışıyorum. Hatalar yapıyorum, hatalardan öğreniyorum, hatalarımı seviyorum. İncilttiğim konular varsa da, özür dilemeye hazırım.

Klavye delikanlılığı yapmadan, linç kültürü oluşturmadan, gerçekleri ortaya koymaya, açık, şeffaf şekilde sorunları ve çözümlerini ortaya koyarak bir mum yakmaya çalışıyoruz.

Hayat hikayelerini yazmak, onu bir işe dönüştürmek, hem iyileştirici, hem de dönüştürücü. Mükemmel bir farkındalık sağlıyor.

Öncelikle yazmak analiz etmeyi gerektiriyor. Birbirleri arasındaki geçiş hikayeleri farkındalığı ve olaylar arasındaki ilişkileri görmenizi sağlıyor.

Yeni hikayeler keşfetmeye, yeni hikayeleri yeniden yazmaya, vizyon oluşturmaya, aksiyona dökme motivasyonunu oluşturuyor. Yaratıcı şekilde hayal gücünü ortaya koyuyor.

Bir şeyleri yazmak, düşünmekten çok daha iyidir. Yazdığınızda korkularınızı ortadan kaldırır. Yaratıcılığınıza izin verirsiniz. Neyin önemli olduğunu keşfeder, ruhunuzdaki ateşi sürekli canlı tutarsınız. Kendinizi keşfedersiniz. Ben de bir şey anlatmaya çalışırken, asıl kendimi keşfetmek için yazarım.

Yazmak, okumayı, okuma öğrenmeyi, araştırmayı, bilgiyi genişletmeyi, geleceği hayal etmeyi, o hayal ettiğin dünyada karakterleri ortaya koymayı getirir. Öğrenme, farkındalık ve kamil insan yolculuğuna çıkmak kolaylaşır.

Yazmak sizi her zaman daha iyiye taşır. Fikirlerinizi, düşüncelerini daha iyileştirmenizi sağlar. Her adımda daha güçlenir, kendini geliştirir, azim, kararlılık ve çaban ile yüksek hedeflerine ulaşabilirsin.

Çaba, öğrenmek için kıymetlidir. Yetenekli ve zeki olman, her zaman öğrenmeyi getirmez. Çabanız, öğrenmeye eşlik eder.

Yeteneğiniz, o hedefe ulaşmanızı sağlamaz. Azim sizin ufkunuzu geliştirir ve deneyim kazanmanızı sağlar. O nedenle, sadece iyi okulları bitirmek, hayatta başarı için yetmez. Onu öncüllediğinde, tüm hayatını öğrenim hayatına sıkıştırırsın. Hayat, sürekli bir öğrenme yolculuğudur.

--

--